СТРАВИ З ГРИБІВ

ПЕЧЕРИЦІ, ЗАПЕЧЕНІ НА СМЕТАНІ

На 1 кг свіжих печериць — 3 ст. ложки масла, 2/3 склянки сметани, 2 ст. ложки борошна, 2 цибулини, 2 горошини пекучого перцю.

Свіжі печериці обчищують, миють, кришать на дрібні шматочки, солять, посипають меленим перцем і смажать на пательні з розігрітим жиром протягом 10—15 хв.
Потім до них додають дрібно кришену і засмажену на маслі цибулю, пшеничне борошно, смажать ще 5 хв., заливають сметаною і добре переварюють.

ПЕЧЕРИЦІ, СМАЖЕНІ В СМЕТАНІ

На 500 г свіжих печериць — 3 ст. ложки масла, 1 цибулину, 1 ст. ложку борошна, 2 яєшні жовтки, 1/2 склянки сметани, 2 горошини пекучого перцю.

Свіжі печериці обчищують, обливають окропом, відкидають на сито, охолоджують і обсушують, складають до щільничника, додають частину масла та цілу (нерозрізану) цибулю і смажать на сильному вогні доти, поки сік з грибів не википить до половини.

ПЕЧЕРИЦІ СМАЖЕНІ

На 1 кг печериць — 3 ст. ложки масла, 2 ст. ложки пшеничного борошна, 2 горошини пекучого перцю.

Печериці обчищують, миють у холодній воді, кришать на кружальця, солять і посипають перцем. Потім їх викачують у пшеничному борошні і смажать на жирі на пательні. Подають до столу холодними і гарячими.

ГРИБИ, ЗАПЕЧЕНІ В СМЕТАНІ, З ТОМАТОМ І ЦИБУЛЕЮ

На 1 кг свіжих грибів — 2 цибулини, 1 ст. ложку тертого сиру, 2 ст. ложки масла або маргарини, 1 ст. ложку покришеної зеленини. Для підливи — 1 склянку юшки, 1 склянку сметани, 1/4 склянки томату, по 1 ст. ложці борошна і масла.

Обібрані і миті свіжі гриби (білі, підберезники, красноголовці, печериці) кришать на кубики і смажать на жирі до готовості. Потім гриби сполучають зі засмаженою цибулею, додають сметанову підливу з томатом, сіль і доводять до кипіння.

СМАЖЕНІ СОЛОНІ ГРИБИ З ГОРОДИНОЮ

На 1 кг солоних грибів — 500 г картоплі, 2 цибулини, 1 моркву, 1 корінь петрушки, 1/2 склянки сметани, 2 ст. ложки томату-пюре, 2 ст. ложки масла, 1 ст. ложку масла для поливання, 1 ст. ложку дрібно покришеної зеленини петрушки.

Солоні гриби — гиркині (грузди), рижки, вовнянки, маслюки та інші миють холодною водою. Дуже солоні гриби вимочують у холодній воді 2 З год. Миті гриби ріжуть на кубики і смажать. Смажать також картоплю, кришену на кубики, моркву, петрушку; цибулю кришать і засмажують на маслі окремо.

ГРИБИ СВІЖІ ТУШКОВАНІ

На 1 кг білих свіжих грибів — 2 ст. ложки масла або маргарини, 1 ст. ложку пшеничного борошна, 4 ст. ложки сметани, 1 ст. ложку покришеної зеленини петрушки, 2 горошини перцю.

Білі гриби перебирають, відкидають червиві, миють, кладуть до дуршляка, щоб стекла вода, дрібно кришать або мелють на м'ясорубку і тушкують в накритій ринці 10—15 хв. Потім додають масло, дрібно кришену цибулю і продовжують тушкувати ще 10—15 хв.

СІЧЕНИКИ ГРИБНІ

На 250 г сушених грибів — 250 г пшеничного хліба, 4 яйця, 3 ст. ложки масла або маргарини, 2 ст. ложки борошна, 2 горошини перцю, 1 ст. ложку кришеної зеленини петрушки. Для підливи — 1 склянку юшки, 0,5 ст. ложки борошна, 0,5 ст. ложки маргарини, 1/2 цибулини,1/2 моркви, 1/2 кореня петрушки, 2 склянки томату, З ст. ложки масла, 0,5 ст. ложки цукру.

Помиті і добре намочені сушені гриби варять до готовості, відціджують відвар, дрібно кришать, додають тертий черствий пшеничний хліб, ледь засмажену кришену цибулю, перець, сіль, сирі яйця, кришену зелень петрушки.

ГРИБИ, ТУШКОВАНІ З ЦИБУЛЕЮ

На 250 г сушених грибів — 0,5 л молока, 1/2 склянки сметани, 2 ст. ложки масла, 2 цибулини, 1 ст. ложку покришеної зеленини петрушки, 2 горошини пекучого перцю, 1 ст. ложку масла для заправлення.

Помиті сушені гриби заливають перевареним молоком, намочують 10—12 год., дрібно кришать, смажать на маслі, додають ледь засмажене борошно, ледь засмажену кришену цибулю, перець, сіль, кладуть сметану, доводять до кипіння і заправляють маслом.

РИЖКИ З НАЧИНКОЮ

На 800 г рижків — 4 ст. ложки масла або смальцю, 100 г черствої булки, 1 цибулину, 2 яйця, 1 ст. ложку дрібно покришеної зеленини петрушки.

Рижки обчищують і миють. Третю частину їх (дрібніші) кришать, добре смажать, додають терту булку, сирі яйця, смажену кришену цибулю, мелений перець, сіль і все разом добре вимішують. Підготованою начинкою начиняють збоку ніжки решту рижків, солять і смажать на маслі до готовості.

ГРИБИ В СМЕТАНІ

На 500 г свіжих різних грибів — 3 ст. ложки масла, 1/2 склянки сметани, 1 цибулину, 1 ст. ложку пшеничного борошна, 1 ст. ложку покришеної зеленини петрушки.

Гриби обчищують, кришать і варять у солоній воді (1 ст. ложку солі на 1 л води). Добре відварені гриби відкидають на сито, обсушують, посипають сіллю і борошном, укладають на глибоку пательню з дрібно кришеною і засмаженою цибулею, додають масла, ставлять на великий вогонь і смажать.

ГРИБИ БІЛІ СМАЖЕНІ

На 1 кг білих грибів — 4 ст. ложки масла або маргарини, 1 яйце, 2 ст. ложки пшеничного борошна, 2 ст. ложки сухарів, 2 горошини пекучого перцю.

Гриби добре миють і видаляють ніжки, а шапки варять в окропі, перекладають до друшляка, щоб стекла вода, солять, обсипають борошном, вмочають в яйце, розчинене в 1 ст. ложці води, викачують у сухарях і смажать на добре розігрітій плиті.

ГРИБИ, СМАЖЕНІ НА МАСЛІ З КАРТОПЛЕЮ

На 500 г різних свіжих грибів — 2 ст. ложки пшеничного борошна, 1 цибулину, 600 г картоплі, 3 ст. ложки масла, 1 ст. ложку товчених сухарів, 1 ст. ложку покришеної зеленини петрушки, 3 горошини пекучого перцю.

Гриби обчищують, миють, відкидають на сито і просушують. По цьому їх викачують у сухарях, вимішують з дрібно кришеною цибулею і засмажують на маслі.

ГРИБИ СМАЖЕНІ

На 500 г різних свіжих грибів — 2 ст. ложки масла, 1 цибулину, 1,5 ст. ложки борошна.

Гриби обчищують, кришать, варять у солоній воді, викачують у борошні, додають дрібно кришену і засмажену до напівготовості цибулю, солять і смажать, щоб гриби зарум'янилися.RSS-матеріал
Карта