СТРАВИ З КАПУСТИ

СІЧЕНИКИ З ЦВІТНОЇ КАПУСТИ

На 1 кг цвітної капусти — 1,5 ст. ложки масла, 5 ст. ложок манних крупів, 1 склянку молока, 3 ст. ложки мелених сухарів, 1 яйце.

Обібрану цвітну капусту кришать на невеликі шматочки і тушкують з молоком до готовості. Тушковану капусту мелють на м'ясорубку з густою сіткою, додають підсушені манні крупи, мішають і тушкують до повної готовості крупів.

ЦВІТНА КАПУСТА, СМАЖЕНА В ТІСТІ

На 1 кг цвітної капусти — 2,5 ст. ложки масла, 1 склянку пшеничного борошна, 3/4 склянки молока, 2 яйця.

Цвітну капусту обдирають, розділяють на окремі суцвіття, варять в посоленій воді до готовості і відкидають на сито. Зварені суцвіття капусти викачують в тісті і смажать на киплячому жирі.

ЦВІТНА КАПУСТА, СМАЖЕНА В СУХАРЯХ

На 1 кг цвітної капусти — 2,5 ст. ложки масла, 1,5 ст. ложки пшеничного борошна, 2 яйця, 2 ст. ложки мелених сухарів.

У цвітної капусти відрізують листки, видаляють потемнілі й гнилі частини, вирізують качана, відступаючи на 1 см від початку розгалуження головки.
Обібрану капусту кладуть для видалення гусені і дощових черв'яків на З0 хв. до холодної посоленої води (20 г солі на 1 л води).

ПІНОВИК З КАПУСТИ

На 1 кг свіжої білоголовкової капусти — 3 яйця, 1,5 ст. ложки масла, 3/4 склянки мелених сухарів, 1/2 склянки сметани, 3/4 склянки молока, 1 цибулину, 3 горошини пекучого перцю, 1 чайну ложку цукру.

Шатковану капусту тушкують з молоком до готовості, потім охолоджують, мелють на м'ясорубку, додають сухарі, розтерті з цукром жовтки, розігріте масло, ледь засмажену цибулю, сало, мелений перець, збиті білки, все вимішують, викладають до щільничника чи ринки, намащеної маслом, і запікають в духовці.

ГОЛУБЦІ З ПШОНОМ

На 1 кг свіжої капусти — 1 склянку пшона, 25 г сала, 2 моркви, 1 цибулину, 1 ст. ложку пшеничного борошна, 2 ст. ложки томату-пюре, 3 ст. ложки сметани, 1 ст. ложку жиру, 2 горошини пекучого перцю, 1 склянку юшки.

Свіжу капусту обварюють окропом цілою головкою без качана і роз'єднуютьють листки. У листків зрізують жилки.
Пшоно миють, заливають водою, доводять до кипіння і відкидають на сито. Потім заправляють його ледь засмаженою кришеною цибулею і морквою, порізаним салом, перцем і сіллю.

ЗАВИВАНЕЦЬ ЗІ СВІЖОЇ КАПУСТИ І ГРЕЧАНОЇ КАШІ

На 1 кг свіжої білоголовкової капусти — 2 ст. ложки жиру, 50 г сушених грибів, 1 склянку гречаних крупів, 2 цибулини, 2 яйця, 1 ст. ложку сухарів, по 3 горошини запашного і пекучого перцю, 1 ст. ложку дрібно покришеної зеленини петрушки, 2 ст. ложки масла для поливання.

Відварену до напівготовості головку капусти роз'єднують на листки, відбивають на них сікачем жилки і кладуть вздовж рушника один біля одного.

КАПУСТА, ЗАПЕЧЕНА З РИСОМ І ГРИБАМИ

На 1 кг білоголовкової свіжої капусти — 2,5 ст. ложки жиру, 2 склянки молока, 3/4 склянки рису, 50 г сушених грибів, 1/2 склянки сметани, 2 яйця, 1,5 цибулини, 1 ст. ложку дрібно покришеної зеленини петрушки, 1 ст. ложку сухарів.

Кришену на кубики капусту тушкують з частиною молока до готовості. Припущений з рештою молока, змішаного з грибним відваром, рис заправляють засмаженою кришеною цибулею, засмаженими грибами, зелениною петрушки і сіллю.

КАПУСТА ЗАПЕЧЕНА

На 1 кг свіжої білоголовкової капусти — 1/2 склянки сметани, 1 ст. ложку жиру, 1 ст. ложку пшеничного борошна, 1 цибулину, 3 горошини пекучого перцю, 1 ст. ложку сухарів, 2 ст. ложки масла для поливання перед подаванням до столу.

Капусту кришать і тушкують до готовості. Потім додають сметану, смажену цибулю, мелений перець, сіль, засмажене борошно і добре мішають. Приготовану масу викладають до щільничника чи ринки, посипають меленими сухарями, скроплюють жиром і ставлять до духовки запікати.
Подаючи до столу, капусту поливають розігрітим маслом.

КАПУСТА, СМАЖЕНА ЗІ САЛОМ

На 1 кг квашеної капусти — 150 г сала, 1,5 цибулини, 0,5 чайної ложки цукру, 3 горошини пекучого перцю.

Сало ріжуть на кубики, ледь смажать, додають шатковану цибулю і продовжують смажити ще 12—15 хв. По цьому до сала додають видушену квашену капусту, добре вимішують і смажать все разом до повної готовості капусти.
Смажену капусту заправляють цукром і меленим пекучим перцем.

КАПУСТА, ТУШКОВАНА З ЯБЛУКАМИ

На 1 кг свіжої капусти — 400 г свіжих яблук, 3 ст. ложки жиру, 3/4 склянки сметани, 1 ст. ложку пшеничного борошна, 2 цибулини, 1 ст. ложку дрібно покришеної зеленини петрушки, 1 склянку юшки або води.

Шатковану свіжу капусту тушкують до готовості, додають окремо ледь смажені на маслі кришену цибулю і борошно, терті яблука, сметану й сіль. Все добре вимішують і продовжують тушкувати 8—10 хв.
Подаючи до столу, капусту посипають зелениною петрушки.

ТУШКОВАНА КВАШЕНА КАПУСТА З ГРИБАМИ

На 1 кг квашеної капусти — 2 ст. ложки жиру, 1 ст. ложку пшеничного борошна, З0 г сушених грибів, 1 цибулину, 3 горошини пекучого перцю, 1/2 склянки сметани, 1/2 склянки грибного відвару.

Сушені гриби миють, варять до готовості і кришать на соломку. Видушену квашену капусту заливають грибним відваром і тушкують.
Коли капуста стане м'якою, додають кришену, ледь засмажену разом з кришеними грибами цибулю, ледь засмажене борошно, перець і сметану, все добре вимішують і продовжують тушкувати 8—10 хв.

КАПУСТА З НАЧИНКОЮ З М'ЯСА ТА РИСУ

На 1 головку капусти (600—700 г) — 400 г м'яса, 2 ст. ложки рису, 1 склянку сметани, 1 ст. ложку масла і 1 цибулину.

З обчищеної і промитої білоголовкової капусти вирізують качана так, щоб головка залишилася цілою. Підготовану капусту кладуть до посоленого окропу і варять до напівготовості, а потім відкидають на сито або друшляк, щоб стекла вода.

КАПУСТА З НАЧИНКОЮ З М'ЯСА І ПШОНА

На 800 г капусти — 400 г м'яса, по 80 г пшона і цибулі, по 40 г сала і томату-пюре, по 100 г масла й сметани, 20 г пшеничного борошна.

М'ясо ріжуть на дрібні шматочки і мелють на м'ясорубку разом з ледь засмаженою кришеною цибулею, розмішують з розсипчатою пшоняною кашею та заправляють сіллю і перцем.RSS-матеріал
Карта