Stáhnout |DOWNLOAD| Přečíst Svetlo (SK) kniha (e-kniha) Online PDF, ePub, Kindle

Svetlo

Přečtěte si knihu ve formátu PDF Svetlo (SK) zdarma (EPUB, KINDLE, EBOOK ONLINE)


Anton Štrba


Kód: D0136839 EAN: 9788089132836 ISBN: 978-80-89132-83-6 Nakladatel: Enigma Vazba: Pevná bez přebalu lesklá Počet stran: 462 Rozměry: 169,0×249,0x28,0mm Váha: 792g Jazyk: Slovensky Kategorie: Fyzika, astronomie
V posledných desaťročiach prešla náuka o svetle búrlivým vývojom.

Spôsobilo to predovšetkým využitie nových zdrojov svetla – laserov. Na ich základe vznikli nové vedné disciplíny, ako optoelektronika, nelineárna optika, koherentná optika, ale moderná optika prenikla hlboko aj do iných vedných oblastí, ako aj do každodenného života.
V uplynulých rokoch vyšli v zahraničí viaceré monografie z optiky, ich dostupnosť je však malá. To autorov viedlo k tomu, že sa rozhodli napísať túto knihu, ktorá okrem objasnenia základných vlastností svetla, predstavuje aj niektoré výsledky optiky dosiahnuté v posledných desaťročiach. Kvôli jej veľkému rozsahu sa vo viacerých prípadoch museli ohraničiť len na výklad základných pojmov. Týka sa to najmä dodatkov. Tie slúžia najmä na objasnenie niektorých názvov a termínov, týkajúcich sa nových ale i tradičných smerov optického výskumu.
Kniha bude užitočná každému, kto potrebuje optiku pri svojej práci. Vysokoškolským študentom môže pomôcť pri štúdiu základných fyzikálnych disciplín a ich aplikácií. Kto hľadá súvislosti medzi svetelnými javmi, potrebuje aj matematiku. Publikácia neuvádza vzťahy bez odvodenia, tým by sa súvislosti stratili. Kto sa chce len zorientovať v základných pojmoch alebo v terminológii, môže matematiku vynechať. Myslíme si, že po prečítaní knihy čitateľ pochopí, že náuka o svetle nie je len fyzikálna disciplína, ale svojimi výsledkami a aplikáciami prenikla všade okolo nás.
TAGS:

Online Svetlo (SK) E-kniha, kniha Svetlo (SK) FB2, Download Svetlo (SK) PDF, Stahnout Svetlo (SK) MOBI, Online Svetlo (SK) kniha, Zdarma Svetlo (SK) iPhone, Online Svetlo (SK) PDF, Zdarma Svetlo (SK) DJVU, Zdarma Svetlo (SK) TXT, Precist Svetlo (SK) RTF, Online Svetlo (SK) FB2, e-kniha Svetlo (SK) TXT, Zdarma Svetlo (SK) e-book, kniha Svetlo (SK) MOBI, Stahnout Svetlo (SK) iPad, Precist Svetlo (SK) MOBI, Precist Svetlo (SK) DOCX, Zdarma Svetlo (SK) AWZ, Stahnout Svetlo (SK) iPad, Zdarma Svetlo (SK) DJVU, Stahnout Svetlo (SK) free, Zdarma Svetlo (SK) DVD, Precist Svetlo (SK) TXT, kniha Svetlo (SK) DJVU, Download Svetlo (SK) cd, ebook Svetlo (SK) e-book, ebook Svetlo (SK) DOCX, e-kniha Svetlo (SK) iPad, ebook Svetlo (SK) TXT, e-kniha Svetlo (SK) PDF, e-kniha Svetlo (SK) EPUB, Precist Svetlo (SK) IPAD


Stáhnout Svetlo (SK) eKniha zdarma pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Svetlo (SK).pdf (CZK-0.0Kč)

Svetlo (SK).epub (CZK-0.0Kč)

Svetlo (SK).fb2 (CZK-0.0Kč)

Svetlo (SK).docx (CZK-0.0Kč)

Svetlo (SK).txt (CZK-0.0Kč)

Svetlo (SK).ios (CZK-0.0Kč)

Svetlo (SK).mobi (CZK-0.0Kč)

Leave a Reply