Stáhnout |DOWNLOAD| Přečíst Bacha na Raracha kniha (e-kniha) Online PDF, ePub, Kindle

Bacha na Raracha

Přečtěte si knihu ve formátu PDF Bacha na Raracha zdarma (EPUB, KINDLE, EBOOK ONLINE)


Radek Adamec


Kód: D0333076 EAN: 9788090618428 ISBN: 978-80-906184-2-8 Nakladatel: Colibris – GMP Group Vazba: Pevná bez přebalu lesklá Počet stran: 72 Rozměry: 203,0×264,0x21,0mm Jazyk: Česky Kategorie: Školáci do 9 let

Čtrnáct pohádek a výběr čertovských přísloví. Jejím autorem je Radek Adamec. Celostránkovými akvarelovými ilustracemi a uhlovými kresbami ji doprovodila Ludmila Vašková.

Co svět světem stojí se lidé v duchu ptají, jaký osud cˇeká lidi dobré a poctivé a jaký ty zlé, podlé a hříšné.
Na tuto otázku doposud nikdo odpověď nenalezl, a tak stále každý špekuluje, k jakému houfu se přidat.
Lidé sice většinou věří na čestné jednání, spravedlivou odplatu a na zúčtování hříchů. Taky zřejmě proto se dodnes stále říká: “Boží mlýny melou pomalu, ale jistě.”
No, ale často se stává, že ani tyto mlýny nemelou, tak, jak by si někteří zasloužili a jiní zasejc přáli, a také každej si onu spravedlnost představuje krapátko jinak.
A snad právě proto vzniklo peklo, čerti, a také jedno z dalších lidových rčení: “Kde selže spravedlnost boží, nastupuje spravedlnost pekelná.”
Peklo, dle pověstí a dochovaných lidových pamětí, je děsivé místo, kde jsou polapeny duše zlých, zatracených a hříšných lidí, které pro své hříchy byly v peklo uvrženy, a musejí zde snášet věčná muka a tresty, které pro ně pekelníci přichystali.
Správnej čert je záludná, lstivá, hrůzostrašná a zlá bytost. Musí vládnout nadpřirozenými silami a schopnostmi, škodit lidem a nabádat je k hříchům.
Jeho hlavním posláním je hlídat duše v pekle a dobrˇe topit pod kotli, ve kterých jsou tyto duše pekelným žárem trýzněny.
Z pekla se cˇerti vydávají do sveˇta lidí, aby je pokoušeli a nabádali ke špatnostem, a poté za poskytnutí určitých služeb či výhod, získali úpis na jejich duše.
Při svejch pozemskejch toulkách na sebe čerti berou nejrůznější lidské a zvířecí podoby, dokáží se neviditelneˇ prˇemístit z místa na místo a kvalita jejich kouzel je přímo závislá na jejich úrovni, postavení a pekelné hodnosti.
Nejvyšším a neomezeným vládcem pekla a všech čertů je samotný Lucifer.
Někomu by se mohlo zdát, že je peklo příliš kruté, ale ten, kdo chce čertu dobře činiti, musí počítat s tím, že může v peklo snadno vstoupiti.
A snad právě proto, by si každý měl dávat majzla, protože cesta do pekla je odevšad rovná.
A také se říká, že peklo je vždy otevřené, a přijímá i v noci.
Takže: “Račte vstoupit, a bacha na Raracha. Protože jak je vám dozajista známo, s čerty nejsou žádné žerty.”


TAGS:

Online Bacha na Raracha E-kniha, kniha Bacha na Raracha FB2, Download Bacha na Raracha PDF, Stahnout Bacha na Raracha MOBI, Online Bacha na Raracha kniha, Zdarma Bacha na Raracha iPhone, Online Bacha na Raracha PDF, Zdarma Bacha na Raracha DJVU, Zdarma Bacha na Raracha TXT, Precist Bacha na Raracha RTF, Online Bacha na Raracha FB2, e-kniha Bacha na Raracha TXT, Zdarma Bacha na Raracha e-book, kniha Bacha na Raracha MOBI, Stahnout Bacha na Raracha iPad, Precist Bacha na Raracha MOBI, Precist Bacha na Raracha DOCX, Zdarma Bacha na Raracha AWZ, Stahnout Bacha na Raracha iPad, Zdarma Bacha na Raracha DJVU, Stahnout Bacha na Raracha free, Zdarma Bacha na Raracha DVD, Precist Bacha na Raracha TXT, kniha Bacha na Raracha DJVU, Download Bacha na Raracha cd, ebook Bacha na Raracha e-book, ebook Bacha na Raracha DOCX, e-kniha Bacha na Raracha iPad, ebook Bacha na Raracha TXT, e-kniha Bacha na Raracha PDF, e-kniha Bacha na Raracha EPUB, Precist Bacha na Raracha IPAD


Stáhnout Bacha na Raracha eKniha zdarma pdf mobi epub mp3 fb2 CD txt doc kindle Ibook iOS:


Bacha na Raracha.pdf (CZK-0.0Kč)

Bacha na Raracha.epub (CZK-0.0Kč)

Bacha na Raracha.fb2 (CZK-0.0Kč)

Bacha na Raracha.docx (CZK-0.0Kč)

Bacha na Raracha.txt (CZK-0.0Kč)

Bacha na Raracha.ios (CZK-0.0Kč)

Bacha na Raracha.mobi (CZK-0.0Kč)

Leave a Reply